«Այբ»-ը` IACAC համաժողովի մասնակից
«Այբ» դպրոցի մասնագիտական կողմնորոշման մասնագետ և «Այբ» կրթական հիմնադրամի ԱԲ ծրագրի ճանաչման մասնագետ Ռուզաննա Մայիլյանը երկրորդ անգամ ներկայացրեց «Այբ»-ի գործունեության և Արարատյան բակալավրիատի յուրահատկությունները միջազգային ամենախոշոր կրթական հարթակներից մեկում՝ IACAC-ի ամենամյա համաժողովում: Այն այս տարի անցկացվեց Բոստոնի Հյուսիսարևմտյան համալսարանում (Northeastern University)։
Համաժողովի ընթացքում Ռուզաննան մասնակցեց կրթական սեմինարների, քննարկեց ոլորտի վերջին միտումները՝ անհատականացված ուսուցումից մինչև նորարարական տեխնոլոգիաներ։
Համաժողովին մասնակցում էին շուրջ 1600 կրթական հաստատություններ:
Բացի դրանից, Ռուզաննան ընտրվել էր նաև մասնակցելու հեղինակավոր «New England Navigator Tour» ծրագրին, որի ընթացքում նա հնարավորություն ունեցավ այցելելու Բոստոնի մի շարք համալսարաններ:

Ayb Participates in IACAC Conference
Ruzanna Mayilyan, students' professional orientation specialist and a recognition specialist of AB qualification at the Ayb Educational Foundation, presented the peculiarities of Ayb's activities and the Araratian Baccalaureate for the second time at the IACAC Annual Conference, one of the largest international educational platforms. This year, the event took place at Northeastern University in Boston.
As part of the conference, Ruzanna participated in educational seminars, discussing the latest trends in the field, from personalized learning to cutting-edge technologies.
Approximately 1,600 educational institutions took part in the conference.
Additionally, Ruzanna was selected for the prestigious New England Navigator Tour program, which gave her the chance to visit a number of HEIs in Boston.