«Այբ»-ը` IACAC համաժողովի մասնակից
«Այբ» դպրոցի մասնագիտական կողմնորոշման մասնագետ և «Այբ» կրթական հիմնադրամի ԱԲ ծրագրի ճանաչման մասնագետ Ռուզաննա Մայիլյանը երկրորդ անգամ ներկայացրեց «Այբ»-ի գործունեության և Արարատյան բակալավրիատի յուրահատկությունները միջազգային ամենախոշոր կրթական հարթակներից մեկում՝ IACAC-ի ամենամյա համաժողովում: Այն այս տարի անցկացվեց Բոստոնի Հյուսիսարևմտյան համալսարանում (Northeastern University)։
Համաժողովի ընթացքում Ռուզաննան մասնակցեց կրթական սեմինարների, քննարկեց ոլորտի վերջին միտումները՝ անհատականացված ուսուցումից մինչև նորարարական տեխնոլոգիաներ։
Համաժողովին մասնակցում էին շուրջ 1600 կրթական հաստատություններ:
Բացի դրանից, Ռուզաննան ընտրվել էր նաև մասնակցելու հեղինակավոր «New England Navigator Tour» ծրագրին, որի ընթացքում նա հնարավորություն ունեցավ այցելելու Բոստոնի մի շարք համալսարաններ:

«Айб» — участник конференции IACAC
Рузанна Маилян, специалист Образовательного фонда «Айб» по вопросам профориентации школы «Айб» и признанию программы АБ, во второй раз представила особенности деятельности школы «Айб» и Араратского бакалавриата на одной из крупнейших международных образовательных площадок — ежегодной конференции IACAC. В этом году она прошла в Северо-восточном университете Бостона (Northeastern University).
В ходе конференции Рузанна приняла участие в образовательных семинарах и обсудила последние тренды в данной сфере: от персонализированного обучения до инновационных технологий.
В конференции приняли участие порядка 1600 образовательных учреждений.
Кроме того, Рузанна была отобрана для участия в престижной программе «New England Navigator Tour», в ходе которой у нее была возможность посетить ряд университетов Бостона.