Ուրախ ենք տեղեկացնելու, որ 2026-2027 ուսումնական տարվանից սկսած՝ «Այբ» դպրոցն Արարատյան բակալավրիատն ընդլայնում է նոր որակավորմամբ և առաջարկում է նաև Քեմբրիջի միջազգային GCE А Level: Սա նշանակում է, որ Արարատյան բակալավրիատի հնարավորություններին ու առավելություններին ավելանում է ևս մեկը «Այբ» ավագ դպրոցի աշակերտները կկարողանան որպես լրացուցիչ բաղադրիչ ընտրել GCE А Level-ը, անգլերենով քննություն հանձնել և կրթությունը շարունակելու համար օգտվել նաև Քեմբրիջի միջազգային դպրոցի կարգավիճակի բոլոր հնարավորություններից:
Սա մեր աշակերտների համար հավելյալ հնարավորություն է, քանի որ Արարատյան բակալավրիատն ինքնին գերազանցության ծրագիր է և միջազգայնորեն ճանաչված որակավորում, որը համազոր է ամենաբարձր՝ բրիտանական A Level և ամերիկյան AP որակավորումներին: «Այբ»-ի աշակերտները «Արարատյան բակալավրիատ» ծրագրի շնորհիվ ստանում են ոչ միայն ամբողջական ու խորքային գիտելիքներ և կարևոր հմտություններ, այլ նաև լայն հնարավորություն՝ կրթությունը շարունակելու տեղական ու միջազգային ամենահեղինակավոր համալսարաններում, որոնց թվում են նաև Շանհայյան ցուցակի լավագույն 50-ի մեջ ընդգրկված բուհեր:

Мы рады сообщить, что начиная с 2026-2027 учебного года, школа «Айб» расширяет рамки программы «Араратский бакалавриат», добавляя новую квалификацию, а также предлагая продвинутый курс программы Cambridge International GCE A-Level. Это означает, что к возможностям и преимуществам Араратского бакалавриата добавляется еще одно: учащиеся старшей школы «Айб» смогут выбрать GCE A-Level в качестве дополнительного компонента, сдать экзамен на английском языке, а также воспользоваться всеми преимуществами статуса выпускника Cambridge International School для продолжения образования.
Для наших учащихся это дополнительный инструмент, поскольку программа «Араратский бакалавриат» представляет собой самодостаточную систему повышенного уровня сложности и официально приравнена к таким всемирно признанным квалификациям, как британский стандарт GCE A-Levels и американская программа Advanced Placement (AP). Благодаря программе «Араратский бакалавриат» ученики «Айб» получают не только глубокие и всесторонние знания и навыки, но также и широкие возможности для продолжения образования в самых престижных местных и международных университетах, в том числе входящих в топ-50 вузов Шанхайского рейтинга.